Eesti Naiste Varjupaikade Liit
Avaleht Vägivallast Tugikeskused Tugitelefon 1492 ENVL Tegevus Uudised Seadusemuudatus Tallinna NTK
Naiste tugikeskuste kontaktid
Naiste tugikeskuste teenused
Naiste tugikeskuste statistika
Naiste tugikeskuste rahastamine
Naiste tugikeskuste lühiajalugu Eestis
Naiste tugikeskuste teenuse arendus 2017

Kui Sul on võimalik, palun toeta naiste tugikeskusi üle Eesti. Saad seda teha läbi Eesti Naiste Varjupaikade Liidu, tehes annetuse või sõlmides internetipangas või pangakontoris annetuseks püsikorralduslepingu. Palun märgi makse selgitusse, kas tohime Sinu nime tänutäheks siin lehel avaldada või soovid jääda anonüümseks abistajaks

EESTI NAISTE VARJUPAIKADE LIIT
Swedbank EE722200221047713249

 

Suur tänu toetajatele:Kodulehe uuendamist toetas Norra toetusprogrammKogume raha sõltumatule Tallinna Naiste Tugikeskusele, et nad saaksid katta vabatahtlike igapäevased kulud ning lisaks, et saaksime korraldada tugikeskusest abi otsinud naistele ja nende parimatele vabatahtlikele meeldejääva naistepäeva 8. märtsil

 

Perevägivalla all kannatanud naised ei kannata reeglina mitte ainult füüsilise vaid ka vaimse vägivalla all. Naiste enesehinnangu tõstmiseks korraldame neile päeva, mil teeme nad kauniks ning jäädvustame nende ilu ka piltidele. Õhtu lõpetame õhtusöögi ja elava muusikaga. 

 

Tallinna Naiste Tugikeskus on loodud, et toetada vägivalda kogenud naisi ja aidata neil leida väljapääsu vägivallaringist.

 

Annetada saad Eesti Naiste Varjupaikade Liidu eraldi annetuskontole EE712200221063581303, selgituseks märgi “naistepäev”.


Igal inimesel on õigus tunda end vabana, austatuna ja väärtuslikuna.

Naine, kui oled kogenud mingis vormis vägivalda, siis tea- Sa pole oma murega üksi. Vähemalt iga kolmas naine Eestis on alates 15 eluaastast samuti kogenud vägivalda. Pea meeles- ohver ei ole kunagi vägivallas süüdi. Ära jää üksi, otsi abi!

Et toetada psühholoogilist, füüsilist, majanduslikku või seksuaalset vägivalda kogenud naisi ja nende lapsi, on Eesti igas maakonnas avatud naiste tugikeskused.

Naiste tugikeskused pakuvad vägivalla ohvritele emotsionaalset tuge, jagavad informatsiooni abi saamise võimaluste kohta üle Eesti, annavad asjaajamisjuhiseid suhtlemisel riigi, kohaliku omavalitsuse ning teiste vajalikke teenuseid osutavate asutustega samuti nõu asjassepuutuva seadusandluse kohta.

Vajadusel pakuvad tugikeskused turvalist pelgupaika pärast vägivallajuhtumit või vägivallaohu korral võimalust rahuneda, välja puhata ning ka ajutiselt elada, psühholoogilist nõustamist või psühhoteraapiat ning õigusabi.

Tugikeskuste kontaktid leiad siit.

Tugitelefon 1492 on ööpäevaringne tasuta lühinumber naistele, kes on kogenud füüsilist, vaimset, majanduslikku ja/või seksuaalset vägivalda.

See anonüümne abivõimalus on mõeldud kõigile naistele, kes tunnevad, et tahavad oma probleemist rääkida, soovivad leida olukorrast väljapääsu, vajavad tuge oma murele lahenduste otsimisel, otsivad kaitset vägivalla eest, kuid ei tea, kuhu ja kelle poole pöörduda, tahavad analüüsida võimalikke variante oma vägivaldse lähisuhte lõpetamiseks, on valikute ees, kuidas korraldada enda ja oma laste elu pärast lahutust.

Tugitelefonile võivad nõu küsimiseks helistada ka vägivalla ohvrite lähedased või nendega kokku puutuvad spetsialistid.

Lähemalt tugitelefoni tööst loe siit

Vägivallast on väljapääs. Aitame Sul seda leida.

 


08.03.2018 Vägivalla all kannatanud naistele ja tugikeskuste vabatahtlikele kingiti meeldejääv päev Lisainfo
20.02.2018 Tallinna Naiste Tugikeskuses alustab tööd uus eneseabi rühm Lisainfo
14.02.2018 Tallinna linnaosad koguvad sõbrapäeval annetusi koduvägivalla ohvritele Lisainfo
14.02.2018 Tugikeskuste pöördumine Riigikogu poole Lisainfo
05.12.2017 Riigikogu sotsiaalkomisjonile naiste tugikeskuse teenuse olevikust ja tulevikust Lisainfo


Uudiste arhiiv