Avaleht Vägivallast Tugikeskused Tugitelefon 1492 ENVL Tegevus Uudised
Naiste tugikeskuste kontaktid
Naiste tugikeskuste teenused
Naiste tugikeskuste statistika
Naiste tugikeskuste rahastamine
Naiste tugikeskuste lühiajalugu Eestis
Naiste tugikeskuste teenuse arendus 2017
Naiste tugikeskuste kogemusuuring 2021
Uus ohvriabi seadus 2022

Kui Sul on võimalik, palun toeta naiste tugikeskusi üle Eesti. Saad seda teha läbi Eesti Naiste Varjupaikade Liidu, tehes annetuse või sõlmides internetipangas või pangakontoris annetuseks püsikorralduslepingu. Palun märgi makse selgitusse, kas tohime Sinu nime tänutäheks siin lehel avaldada või soovid jääda anonüümseks abistajaks

EESTI NAISTE VARJUPAIKADE LIIT
Swedbank EE722200221047713249

Kodulehe uuendamist toetas Norra toetusprogramm

 


Igal inimesel on õigus tunda end vabana, austatuna ja väärtuslikuna.

Naine, kui oled kogenud mingis vormis vägivalda, siis tea- Sa pole oma murega üksi. Vähemalt iga kolmas naine Eestis on alates 15 eluaastast samuti kogenud kasvõi üks kord elus mingisugust vägivalda. Pea meeles- ohvril pole vaja ennast süüdistada. Ära jää üksi, otsi abi!

Et toetada psühholoogilist, füüsilist, majanduslikku või seksuaalset vägivalda kogenud naisi ja nende lapsi, on Eesti igas maakonnas avatud naiste tugikeskused.

Naiste tugikeskused pakuvad vägivalla ohvritele emotsionaalset tuge, jagavad informatsiooni abi saamise võimaluste kohta üle Eesti, annavad asjaajamisjuhiseid suhtlemisel riigi, kohaliku omavalitsuse ning teiste vajalikke teenuseid osutavate asutustega samuti nõu asjassepuutuva seadusandluse kohta.

Vajadusel pakuvad tugikeskused turvalist pelgupaika pärast vägivallajuhtumit või vägivallaohu korral võimalust rahuneda, välja puhata ning ka ajutiselt elada, psühholoogilist nõustamist või psühhoteraapiat ning õigusabi.

Tugikeskuste kontaktid leiad siit.

Tugitelefon 1492 on ööpäevaringne tasuta lühinumber naistele, kes on kogenud füüsilist, vaimset, majanduslikku ja/või seksuaalset vägivalda.

See anonüümne abivõimalus on mõeldud kõigile naistele, kes tunnevad, et tahavad oma probleemist rääkida, soovivad leida olukorrast väljapääsu, vajavad tuge oma murele lahenduste otsimisel, otsivad kaitset vägivalla eest, kuid ei tea, kuhu ja kelle poole pöörduda, tahavad analüüsida võimalikke variante oma vägivaldse lähisuhte lõpetamiseks, on valikute ees, kuidas korraldada enda ja oma laste elu pärast lahutust.

Tugitelefonile võivad nõu küsimiseks helistada ka vägivalla ohvrite lähedased või nendega kokku puutuvad spetsialistid.

Lähemalt tugitelefoni tööst loe siit

Vägivallast on väljapääs. Aitame Sul seda leida.

 

25.11.2022 ENÜ Valge Lindi auhinna saab psühhoterapeut Mirjam Püvi Lisainfo
25.11.2022 Konverents "Pere-kas oht või turvaline sadam" 25. novembril Lisainfo
20.09.2022 ENVL täiendav arvamus uue ohvriabi seaduse kohta Lisainfo
24.05.2022 Tallinna Naiste Tugikeskuses sai läbi esimene emade võimestamise koolitusgrupp Lisainfo
19.05.2022 ENVL ettepanekud uue ohvriabi seaduse kohta Lisainfo


Uudiste arhiiv